o nás | realizace | výstavy | dotace | dotazník | kariéra | kontakty

Solarpower > Solární kolektory

Solární kolektory

NOVINKA - SOLÁRNÍ KOLEKTORY SKR500

Více o SKR500

Zcela nový solární kolektor s exkluzivním bezrámovým designem spojuje nejnovější technologie se zavedeným know-how. Kolektor vyniká jednoduchým montážním systémem, který umožňuje velmi rychlou instalaci s využitím běžného nářadí.

  TECHNICKÝ LIST SKR500

VAKUOVÉ SOLÁRNÍ KOLEKTORY SK12CPC

Více o SK12CPC

Vrcholem ve vývoji solárních kolektorů jsou vakuové kolektory. Kolektor se skládá z řady dvojitých trubic vyrobených z borosilikátového skla. Vakuum mezi skly trubice je trvalé, protože každá trubice je zatavena (podobně jako dlouhá úzká termoska). Případná výměna trubice je otázkou několika minut, protože je uložena pouze ve vymezovacím gumovém kroužku a plastovém kloboučku. Selektivní povrch je nanesen na vnitřní sklo trubice ve vakuu. V každé trubici je válcová lamela pevně spojená s U-trubičkou pro cirkulaci teplonosného média. Pod jednotlivými trubicemi se nacházejí dvojitá zrcadla z vysoce leštěného plechu.

  TECHNICKÝ LIST SK12CPC

SOLÁRNÍ KOLEKTORY NAD STŘEŠNÍ KRYTINU RKA2500 Alpin

Více o RKA2500 Alpin

Klasické (selektivní) solární kolektory, které nabízíme, mají špičkové absorbéry s galvanicky nanášenou selektivní vrstvou ve formě plasmy ve vakuu. Tato technologie zajišťuje absorbtivitu kolem 95% dopadajícího záření a stálost vlastností selektivní vrstvy na desíteky let. Emisivita absorbční plochy je do 5%. Rámy kolektorů jsou vyrobeny ze slitin hliníku a hořčíku. Kolektory v jsou určeny k montáži nad střešní krytinu, nebo na libovolnou volnou plochu.

  TECHNICKÝ LIST RK2500

  TECHNICKÝ LIST RK2300

SOLÁRNÍ KOLEKTORY DO STŘEŠNÍ KRYTINY IK 2500 / IDMK25-AL

Více o kolektorech do krytiny

Pro integraci do střešní krytiny slouží kolektory s dřevěnými rámy, které se montují na střešní latě a oplechují se podobně jako střešní okna. Dřevo není ve styku s atmosférou, dokonale izoluje a nevytváří tepelný most. Ve střeše budovy tak nedochází ke srážení vody, jako u kolektorů s kovovými rámy. Hmotnost námi dodávaných kolektorů je velmi nízká – cca 20 kg/m² plochy.

SOLÁRNÍ KOLEKTORY NAD STŘEŠNÍ KRYTINU SK500-ECO-AL

Více o SK500-ECO-AL

Klasické (selektivní) solární kolektory, které se s drobnými obměnami vyrábějí již cca 15 let. Celá konstrukce kolektoru představuje nadčasové řešení poskytující vysoký výkon během celého roku. Při výrobě kolektorů se pomocí hliníkových lišt zalisuje solární sklo do hluboce tažené hliníkové vany, což zajišťuje dokonalou těsnost a dlouho životnost solárního kolektoru. Kolektory jsou určeny k montáži nad střešní krytinu, nebo na libovolnou volnou plochu.

 

 

Verze: 3 (up-date 17. květen 2013 12:00)